elektroenergetika
ELEKTROENERGETIKA
VESTI

FIRME
BAZA EE

EE BLOG
DOGAĐAJI

FAKULTETI
KNJIGE

ČASOPISI
POSLOVI

LINKOVI
SISTEMI

ISTORIJAT






14 Okt 2024 - dan - Crna Gora investira u energetski sektor

Elektroprivreda Crne Gore kreće još snažnije da investira u energetski sektor Crne Gore, potpisali smo memorandume sa prestižnim kompanijama Hyundai i UGRT ali ono što je važno nije mrtvo slovo na papiru već realizacija započetih projekata, kazao je predsjednik Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutin Đukanović.

Đukanović je prisustvovao na prestižnoj konferenciji Energy Week Western Balkans 2024 koja se danas i sjutra održava u hotelu Maestral Resort na Pržnu.

- Mi smo spremni za saradnju sa partnerima i međunarodnim investitorima u cilju unapređenja elektroenergetskog sektora Crne Gore - istakao je Đukanović.

Ova energetska konferencija strateški je događaj za Crnu Goru. Okupila je vodeće stručnjake iz oblasti energetike, međunarodne investitore, predstavnike institucija i kompanija iz regiona i Evrope među kojima je i ministar rudarstva, nafte i gasa u Vladi Crne Gore Admir Šahmanović, ministar energetike u Vladi Republike Srpske Petar Đokić, regionalni menadžer Svjetske banke Kristofer Šeldon, generalni direktor Elektroprivrede Srbije Dušan Živković, predstavnici prestižnih kompanija Huyndai i UGTR...

Predsjednik Odbora direktora EPCG upoznao je prisutne sa poslovnom politikom kompanije i istakao da je u Crnoj Gori neophodno obezbijediti što više „zelenih“ megavata koji znače čistu energiju za građane i manje emisije štetnih gasova.

Đukanović je apostrofirao značaj i razvoj obnovljivih izvora energije, naglašavajući ključnu ulogu Elektroprivrede u navedenom procesu.

– Elektroprivreda Crne Gore ima jasnu politiku. Postoje tri ključne poruke kojih se pridržavamo, Proizvodi gdje trošiš; Korišćenje hidroenergetske infrastrukture za priključenje solarnih elektrana i razvoj baterijskog elektro-skladišnog sistema – istakao je Đukanović.

Uvodno obraćanje predsjednika Odbora direktora EPCG na ovako važnom međunarodnom događaju još jedna je potvrda posvećenosti kompanije unapređenju elektroenergetskog sektora u skladu sa savremenim svjetskim standardima i trendovima.

Teme dvodnevne konferencije su i Regionalna strategijia integracija za unapređenje obnovljivih izvora energije na zapadnom Balkanu, Navigacija tranzicije sa uglja na obnovljive izvore energije naspram strategije mješavine gasa i Investicijama u otpornost, obnovljive izvore energije i tehnologije skladištenja.



VESTI SRBIJA SVET

Sajt EE postoji od 2006. godine, sa namerom da se sve informacije iz elektroenergetike, nadju na jednom mestu.

Povezani vesti BALKAN :

6 Feb 2026 vijesti
EPCG: Koncentracija sumpornih oksida u dimu TE sada 61 mg, a bila preko 4.000
25 Jan 2026 investitor
Potpisan ugovor za MHE „Otilovići“ vrijedan 6,8 miliona eura
15 Jan 2026 biznis
Masdar i EPCG razmatraju osnivanje zajedničkog preduzeća za razvoj OIE u Crnoj Gori
14 Jan 2026 ekapija
Kako elektroprivrede u regionu razvijaju vetroparkove i solarne elektrane
5 Jan 2026 biznis
Investicije od 200 miliona evra u Crnogorski elektroprenosni sistem do 2030.
21 Dec 2025 dan
EPCG: Termoelektrana u probnom radu zagađuje okolinu manje nego prije ekološke rekonstrukcije
14 Dec 2025 bankar
EPCG Solar gradnja do 1. decembra ostvarila realizaciju iznad plana za 2025. godinu
2 Dec 2025 seebiz
EPCG: Najveći vjetrogenerator u Europi instaliran u vjetroparku Gvozd
12 Nov 2025 vijesti
Očekuju da radovi na ekološkoj rekonstrukciji u Pljevljima budu završeni i prije ugovorenog roka

NEW WEBSITE ABOUT POWER SYSTEMS
NEWS, EVENTS, BOOKS, BLOG, UNIVERSITIES elektroenergetika