elektroenergetika
ELEKTROENERGETIKA
VESTI

FIRME
BAZA EE

EE BLOG
DOGAĐAJI

FAKULTETI
KNJIGE

ČASOPISI
POSLOVI

LINKOVI
SISTEMI

ISTORIJAT




VESTI BALKAN < PRETHODNA SLEDEĆA >

31 Jul 2016 - energetikars
Počela izgradnja HE Vranduk

16 Jul 2016 - blic
RiTE "Ugljevik": Potpisan ugovor o odsumporavanju

15 Jul 2016 - telegraf
INCIDENT U NUKLEARNOJ ELEKTRANI PAKS

6 Jul 2016 - analitika
Transbalkanski elektroenergetski koridor

6 Jul 2016 - energetikars
Montirane tri vjetrenjače kod Nikšića

6 Jul 2016 - energetikanet
Rumunjska treba nove ciljeve za obnovljive izvore

28 Jun 2016 - ekapija
CG: Prva elektrana na otpad

< PRETHODNA EEEEEE SLEDEĆA >

Prikaz 974 do 980 od ukupno 3961 vesti Balkan



Web Analytics


28 Jun 2016 - ekapija - CG: Prva elektrana na otpad

U Podgorici bi do kraja ove, ili početkom naredne, godine trebalo da počne gradnja elektrane koja će proizvoditi struju iz smeća. U pitanju je prva elektrana te vrste u Crnoj Gori. Energetski objekat biće sagrađen u blizini aktuelne deponije. Direktor gradskog preduzeća "Deponija" Arsenije Boljević kazao je da ima interesovanja za taj projekat, kako među domaćim, tako među stranim firmama, te da će investitora tražiti preko tendera.

- Glavni grad je poslove upravljanja sanitarnom deponijom i Reciklažnim centrom poverio preduzeću "Deponija". Integrisana dozvola za upravljanje otpadom obavezuje nas na realizaciju projekata koji će uticati na sprečavanje negativnog uticaja rada deponije na životnu sredinu. Jedan od projekata je izgradnja postrojenja za proizvodnju električne energije iz deponijskog gasa sa ciljem da se valorizuje njegov energetski potencijal - kazao je Boljević.

Proizvodnja električne energije iz deponijskog gasa smatra se obnovljivim izvorom energije i ima pozitivan ekološki efekat zbog sprečavanja emisije i gasova staklene bašte u atmosferu, uz stvaranje ekonomske dobiti, prenose crnogorski mediji.

- Dobijena je saglasnost Skupštine Glavnog grada za raspisivanje tendera, jer je planirano da se projekat realizuje u formi javno-privatnog partnerstva. Elektrana na bio-gas bi bila karakteristične snage oko 6.570.000 kwh po godini, a vrednost planirane investicije iznosi oko 2 mil EUR - pojasnio je Boljević.



VESTI SRBIJA SVET

Sajt EE postoji od 2006. godine, sa namerom da se sve informacije iz elektroenergetike, nadju na jednom mestu.

Povezani vesti BALKAN :

5 Maj 2026 telegraf
Smanjena konkurentnost BiH
20 Apr 2026 biznis
Elektroprivreda Crne Gore investiraće u OIE projekte
20 Apr 2026 pobjeda
Zbog primjene CBAM-a EPCG u prva tri mjeseca izgubila 13 miliona eura
26 Mar 2026 blic
Otvoren 7. Samit energetike „SET – Trebinje 2026“
26 Mar 2026 ekapija
Dokle je region stigao u spajanju tržišta električne energije sa EU?
12 Mar 2026 vijesti
Propao i drugi tender za baterije za zelenu energiju
6 Mar 2026 vijesti
Crna Gora predvodi zakonodavne reforme u oblasti prekogranične energetske infrastrukture
1 Mar 2026 kamatica
Ko je najviše podigao cene?
23 Feb 2026 rtv
Crna Gora bliža integraciji u evropsko tržište električne energije

NEW WEBSITE ABOUT POWER SYSTEMS
NEWS, EVENTS, BOOKS, BLOG, UNIVERSITIES elektroenergetika